مقالاتمکانیک و تعمیرات

یادگیری مکانیکی چقدر طول می‌کشد؟

یادگیری مکانیکی چقدر طول می‌کشد؟

اگر می‌خواهید وارد حیطه شغلی تعمیرات خودرو شوید و دوست دارید بدانید یادگیری مکانیکی چقدر طول می کشد، با خواندن این مطلب به پاسخی مناسب برای تمامی سوالات خود دست پیدا خواهید کرد. در واقع اطلاع از مدت یادگیری مکانیکی به شما کمک خواهد کرد با اطلاعات کافی تصمیم به ورود به این کار را گرفته و در زمان مناسب برای آن اقدام کنید.
با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا از مدت زمان یادگیری مکانیکی، نحوه ورود به شغل تعمیرات خودرو، آینده شغلی و میزان درآمد تقریبی در هر مقطع از فرایند یادگیری مطلع شوید.

چه عواملی بر مدت زمان یادگیری مکانیکی تاثیر دارد؟
عوامل زیر بر مدت یادگیری مکانیکی تاثیر گذار است:

نحوه یادگیری تعمیرات خودرو

یادگیری مکانیکی در آموزشگاه

یادگیری مکانیکی با شاگردی کردن

یادگیری به واسطه تحصیلات

نوع دوره آموزشی که در آن شرکت می کنید

فشرده

نیمه فشرده

عادی

مواردی که می‌خواهید یاد بگیرید

یادگیری مکانیکی درجه ۲

یادگیری مکانیکی درجه ۱

یادگیری سایر حوزه های تعمیرات خودرو

شیوه اجرای کلاس از نظر تعداد نفرات

دوره های خصوصی یادگیری مکانیکی

دوره های نیمه خصوصی یادگیری مکانیکی

دوره های گروهی یادگیری مکانیکی

در واقع هر یک از این عوامل می‌تواند به نوبه خود بر این امر که یادگیری مکانیکی چقدر طول می کشد تاثیر داشته باشد.

شیوه آموزش مهمترین فاکور موثر بر مدت یادگیری مکانیکی
بدون شک روش اصلی که برای یادگیری مکانیکی خودرو انتخاب می‌کنید، بیشترین اثر را بر مدت زمان آموزش خواهد داشت. در ادامه خواهیم دید که یادگیری مکانیکی با استفاده از سه روش مرسوم چقدر طول می کشد؟

یادگیری مکانیکی با دوره فنی حرفه ای چقدر طول می کشد؟
اگر نمیدانید آموزش مکانیک خودرو از طریق شرکت در کلاس های فنی حرفه ای چیست، بهتر است ابتدا مطلب دوره مکانیک خودرو در وب سایت آموزشگاه فنی حرفه ای ایران ILO مرجع ارائه دهنده مدارک بین المللی فنی حرفه ای را مطالعه کنید؛ با این وجود باید بدانید که مدت یادگیری مکانیکی از طریق شرکت در دوره فنی حرفه ای بسیار کوتاه‌تر از سایر روش‌ها خواهد بود.

به طور کلی یادگیری تعمیرات خودرو با شرکت در دوره فنی حرفه ای مکانیکی از ۱ تا ۲ ماه طول خواهد کشید.
یادگیری مکانیکی با شاگردی کردن چقدر طول می کشد؟
بدون شک طولانی ترین روش برای یادگیری مکانیکی، شاگردی کردن است. البته این طولانی شدن یک دلیل منطقی و واضح دارد؛ هیچ تعمیرکاری از یک وردست رایگان و یا با حقوق کم نخواهد گذشت. در واقع هنگامی که برای یادگیری تعمیرات خودرو به یک تعمیرگاه مراجعه می کنید، به دو دلیل نیاز به صرف زمان بیش از حد طولانی خواهید داشت:

عدم وجود سرفصل های تدوین شده

تمایل استاد کار به برخورداری از کارآموز رایگان برای طولانی مدت

به صورت معمول مدت زمان یادگیری مکانیکی با کارآموزی بین ۲ تا ۴ سال طول خواهد کشید.

یادگیری مکانیکی با تحصیل در هنرستان کاردانش چقدر طول می کشد؟
مدت یادگیری مکانیکی با ثبت نام در هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش شامل ۳ سال تحصیل است، که البته بخش زیادی از این مدت صرف دروس تئوری عمومی شده و بخش عملی درس های تخصصی نیز شامل زمان بسیار کمی است و تاثیر چندانی در یادگیری مهارت‌های عملی مکانیکی نخواهد داشت.

بررسی مدت زمان یادگیری و ویژگی های آموزش در روش های مختلف
روش یادگیری

مدت یادگیری مکانیکی

معایب

شرکت در دوره فنی حرفه ای

۴ تا ۸ هفته

کار آموزی و شاگردی مکانیک خودرو

۲ تا ۴ سال

مدت زمان طولانی
ثبت نام در هنرستان کار و دانش

۳ سال

مدت زمان طولانی یادگیری عملی بسیار کم
مدت زمان یادگیری مکانیک خودرو فنی حرفه ای؛ فشرده، نیمه فشرده و عادی
دوره مکانیک خودرو فنی حرفه ای به سه روش فشرده، نیمه فشرده و عادی برگذار خواهد شد. آنطور که در مطلب مدت یادگیری مکانیک خودرو آموزشگاه ایران ILO به آدرس https://iranilo.com/car/car-mechanic/duration-of-learning/ گفته شده است، مدت یادگیری این رشته در این سه روش به شرح جدول زیر است:

نوع دوره

تعداد روزها

ساعات آموزش در هر روز

ساعات استاندارد آموزش

فشرده

۱۲ روز

۶ ساعت

۷۲ ساعت

نیمه فشرده

۲۴ روز

۳ ساعت

۷۲ ساعت

عادی

۴۸ روز

۱.۵ ساعت

۷۲ ساعت

نوع و تعداد دوره هایی که در آن ثبت نام می کنید، بر مدت یادگیری مکانیک خودرو تاثیر دارد!
یکی دیگر از مواردی که مدت زمان یادگیری مکانی تاثیر خواهد گذاشت، تعداد دوره ای است که در آن شرکت خواهید کرد. برای مثال شما می‌توانید بعد از ثبت نام در دوره مکانیک خودرو در دوره های زیر نیز ثبت نام کنید:

دوره تعمیرات هیوندا و کیا

دوره تعمیرات جلوبندی خودرو

دوره تعویض روغنی

دوره آپاراتی و پنچرگیری

دیگر دوره خود آموزی تمام شده و اگر شخصی بخواهد در یک شغل مانند تعمیرات خودرو متخصص شود نیاز به استاد متخصص وصرف زمان جهت آموزش مهارت‌ها دارد. در این صورت خیالتان بابت یادگیری تمامی فنون تعمیرات خودرو و مدت زمانی که صرف آموزش می کنید راحت است.
آنقدرها هم سخت نیست فقط کافیست جهت مهارت آموزی مکانیکی از بین راه‌های موجود یکی از بهترین آنها را مطابق با شرایط خود انتخاب کنید.

کلاس های دوره آموزش مکانیک خودرو ایران ILO، به صورت صد در صد عملی و با استفاده از تجهیزات روز برگذار می‌شود. جالب است بدانید که در برخلاف سایر آموزشگاه‌های فعال در آموزشگاه ما، کارآموزان، تجربه عملی واقعی کار بر روی انواع خودرو سواری روز موجود در بازار از جمله موتور TU۵، موتور EF۷، XU۷ و سایر موتورهای موجود بر روی خودروهای تولید داخل از جمله ۲۰۶، سمند، پرشیا، دنا، رانا، تیبا، ساینا، ال نود، پژو و غیره را خواهند داشت. ضمناً شرکت کنندگان در کلاس های دوره مکانیکی، علاوه بر یادگیری مهارت‌های لازم برای ورود به بازار کار، امکان مدرک معتبر ILO از سازمان فنی و حرفه ای را خواهند داشت که با ترجمه رسمی به زبان انگلیسی و سایر زبان‌ها در تمامی کشورهای عضو سازمان جهانی کار دارای ارزش و اعتبار خواهد بود.

شما می‌توانید جهت دریافت مشاوره دقیق تر در پاسخ به سوال “یادگیری مکانیکی چقدر طول می‌کشد؟” با استفاده از درگاه اینترنتی https://iranilo.com و یا با استفاده از شماره تماس ۰۲۱۵۵۹۶۵۶۶۹ با آموزشگاه فنی حرفه ای ایران ILO مرجع ارائه مدارک رسمی و قابل ترجمه بین المللی فنی حرفه ای در تماس باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + چهار =

دکمه بازگشت به بالا