سایر اخبار ویژه

نشست خبری شورای ایران متحد با یاد شهید طهرانی مقدم

نشست خبری شورای ایران متحد با یاد شهید طهرانی مقدم توسط صاحب نظران کاندیدای دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حضور جمع خبرنگاران برگزار شد

به گزارش کارویزیت، خشایار نادی, دبیرکل ایران متحد و کاندید مردمی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: تشکلی که در حال راه اندازی آن هستیم به‌عنوان لیست ایران متحد نامگذاری شده است و این شورا از همین جا اعلام می کند که به هیچ جناح و فرد و گروهی وابستگی ندارد و در حقیقت این شورا مشق و خط رهبری و گروه انقلابی است که هدفمان خدمت به مردم است و امید داریم برای مردم عزیز در تمام حوزه ها به عنوان مطالبه گر قدم برداریم.

وی عرصه اقتصادی را مهم برشمرد و گفت:در تمام عرصه های نظامی حرفی برای گفتن داریم اما چرا برای عرضه اقتصادی نباید قوی باشیم که این همواره مورد تاکید حضرت آقا در تذکراتشان است.

نادی تصریح کرد: افرادی اصلح, سلامت ,صادق و شفاف و پاسخگوی مردم باشند را انتخاب کنید و این در رسانه ها و فضای مجازی قابل جستجو است

دکتر زنگنه از دیگر کاندیدای مجلس خاطرنشان کرد: در خصوص کلان اقتصاد کشور سعی کرده ایم زبان مشترک داشته باشیم و اگر چیزی به عنوان قانون تدوین می کنیم باید قابلیت اجرایی داشته باشد.

وی ادامه داد: مجلس می تواند از ابزارهای نظارتی استفاده کند که به اعتقاد ما استفاده درستی نشده است و نماینده مجلس باید تا انتها گزارش روشنی به مردم دهد و این مسئله باید با همراهی مردم باشد.

زنگنه تاکید کرد:انتظار ما این است مجلس آتی مجلس پیش بینی پذیر باشد , وقتی افراد کنار هم تفکرات متعارض دارند این افراد چگونه می توانند منافع مردم را پیگیری کنند و این عدم هم راستای فکری مشکل زا است.

زنگنه افزود: تمام توان ما این است که مجلس در راس امور باشد و در راستای گام دوم مقام معظم رهبری حرکت کنیم.

این کاندید دکتری اقتصاد گرایش پولی در ادامه گفت: در موضوع بورس دولت سابق با تبلیغات فراوان مردم را به سمت بورس هدایت کرد اما متاسفانه در یک مقطعی عده ای در جهت منافع شخصی برآمدند و بازار سقوط پیدا کرد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داست:
موضوع بعدی عدم وجود متخصصان واقعی در مجلس است و گزارشی از مرکز پژوهش های مجلس بیرون آمده که فعلا جای بحث آن نیست

دکتر سید عادل حیدری هم در ادامه خاطرنشان کرد: متاسفانه هدف اصلی برای ورود به مجلس مغفول مانده است در حالی که هدف اصلی باید قانون گذاری باشد.

وی ادامه داد:مبحث آزادی در همه کشورهای دنیا یکی از مهمترین مسائل است اما در کشور ما این شکاف نسلی مدیریت شده است? آزادی از نگاه یک جوان و یک سالخورده آیا یکی است?

دکتر اکرم عشقی, از دیگر کاندیدای شورای ایران متحد به فرموده امام خمینی ره در ابتدای سخنان خود اشاره کرد و گفت: امام رحمه الله علیه فرمود مجلس در راس امور است بنابراین اگر مجلس درست کار خود را انجام دهد خیلی از مشکلات حل خواهد شد, در حقیقت اگر مجلس درست ریل گذاری کند قطعا حاکمیت و مردم نقش خودشان را میدانند و کشور توسعه و پیشرفت میکند.

وی تصریح کرد: خلاهایی در قانون زنان و خانواده داریم و در مبحث عفاف و حجاب ۲۸ متولی داریم که به خاطر عدم نظارت این متولی هاخروجی نداشتند.بنابراین اگر نظارت درست انجام شود طبعا مشکلاتی نخواهیم داشت.

خانم عشقی نظارت را بسیار مهم دانست و افزود:در بودجه های فرهنگی که بسیار پر طمطراق است و واقعا گره گشا در خانواده است ولی به دلیل عدم نظارت این اقدامات به هرز می روند و به هدف نهایی نائل نمی آیند.

این مسئول اظهار داشت: مجلس رکن اصلی است و اگر دقیق و درست با متخصصان ورود داشته باشند قطعا مشکلات کمتری خواهیم داشت.

مهندس هادی سبحانی نیا ملقب به ارومیان به کمیسیون عمران اشاره کرد و گفت: یکی از کمیسیون های مهم مجلس کمیسیون عمران است و یکی از وظایف مجلس نظارت است.

وی نظارت و پیگیری را بسیار مهم برشمرد و گفت:اگربهترین برنامه ها تصویب شود اما پیگیری نباشد حتما به مشکل بر می خورد و مهمترین هدف ما در ورود به مجلس مبحث نظارت است.

اورمیان تصریح گرد: قانون بر مالیات خانه های خالی چرا انقدر دیر تصویب شد? موضوع مسکن چرا با معضل همراه است?

وی سلیقه ای برخورد کردن مدیران را مورد انتقاد قرار داد و اظهار داشت مبحث سلیقه ای کار کردن مدیران ما مورد بحث است و در مورد طرح مسکن ملی یک وزیر چه حقی دارد اظهارنظر شخصی کند و به اعتقاد من باید موضوع مسکن باید پیگیری شود .

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

دکمه بازگشت به بالا