قیمت خودرو

قیمت خودرو امروز شنبه 17 تیر 1402/ ثبات در بازار حکم‌فرماست

قیمت خودرو امروز شنبه 17 تیر 1402/ ثبات در بازار حکم‌فرماست

قیمت خودرو در تعطیلات آخر هفته گذشته ثابت ماند و تغییری در آن ایجاد نشد. مضاف بر تعطیلات آخر هفته که بر رکود بازار دامن زد، به نظر می‌رسد بازار همچنان مسیر خود را پیدا نکرده و از سوی دیگر هنوز پیام روشنی که جهت آن را مشخص کند، به مخابره نشده است.

البته با توجه به جلسه امروز شورای‌ رقابت افزایش قیمت‌ها شاید قابل انتظار باشد، اما نکته روشن در این بازار تلاش برای خروج سرمایه از آن است. به‌ویژه افرادی که به‌ قصد سرمایه‌گذاری اقدام به خرید خودرو کرده بودند، حالا نسبت به بازدهی آن حتی در بلندمدت ناامید شده‌اند.
قیمت خودروهای داخلی
بررسی‌ها نشان می‌دهد که بازار خودروهای داخلی نشان می‌دهد که همچنان ثبات در این بازار حکم‌فرماست.
طبق داده‌های به‌دست‌آمده از وبسایت کارنامه هیچ خودرویی نسبت به روز گذشته نوسان قیمت نداشته است.

پراید 111 با 340 میلون تومان و پراید 131 با 325 میلون تومان امروز در بازار حضور پیدا کردند.

سورن‌پلاس و 207 اتوماتیک آبی‌پوشان جاده‌مخصوص نیز بدون هیچ تغییر قیمتی به ترتیب با اعداد 590 و 748 میلیون تومان در بازار حاضر شدند.
قیمت خودروهای مونتاژی
بازار مونتاژِ‌ی‌ها هم امروز و تا به این لحظه شامل هیچ تغییر قیمتی نشده و تمام خودروها را همچنان می‌توان با قیمت‌های دیروز خریداری کرد.

آمار وب‌سایت کارنامه نشان می‌دهد که فیدلیتی 5 نفره، بعد از کاهش قیمت 30 میلون تومانی در آخرین روز کاری هفته همچنان در جایگاه قیمتی یک میلیارد و 650 میلون تومان ثابت مانده است.

لاماری ایما، تنها محصول تولیدی آرین پارس موتور هم پس از ریزش قیمت 60 میلیون تومانی در هفته گذشته در ایستگاه نهایی دو میلیارد و 40 میلیون تومان ایستاد تا به عنوان دیگر خودروی لوکس و پرفروش بازار مونتاژی‌ها که شامل هیچ‌گونه نوسان قیمتی نشده است در بازار این هفته حضور پیدا کند.

جک j4، ارزان‌ترین و اقتصادی‌ترین سدان چینی بازار ایران نیز پس نوسانات متعدد در قیمت نهایی 790 میلیون تومان توقف کرد.
پیش بینی قیمت خودرو
برای هفته جاری در کنار عوامل اثرگذار همیشگی مثل قیمت ارز و اخبار سیاست‌خارجی باید به موضوع مهم اعلام قیمت‌های جدید توسط شورای رقابت توجه کرد و هر خبری که مربوط به این موضوع باشد را برای پیش‌بینی عملکرد این بازار باید دنبال کرد، چراکه این اخبار اثر مستقیم بر قیمت‌های بازار و حجم عرضه و تقاضای آن‌ دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا