سایر اخبار ویژه

سند راهبری حقوقی بانک سپه رونمایی شد

سند راهبری حقوقی بانک سپه در مراسمی با حضور دکتر ابراهیمی مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و معاون حقوقی بانک سپه رونمایی شد.

به گزارش کارویزیت به نقل از پول نیوز، سند راهبری حقوقی بانک سپه به همت معاونت حقوقی و با بهره مندی از دانش، تخصص، قانون مداری، تجربه، تعهد و روحیه جهادی ضمن اصلاح و هوشمندسازی فرآیند‌ها و همچنین بسترسازی و توسعه نظام یکپارچه حقوقی با در نظر گرفتن تامین حقوق و انتظارات ذینفعان و حفظ و نگهداشت حقوق بانک تدوین شده است.

بانک سپه در مسیر تحول دیجیتال و در حوزه تنظیم گری و الزامات تحول دیجیتال، منشاء حیات تحول دیجیتال و همچنین تمامی تحولات این عرصه با محوریت داده صورت می‌گیرد لذا هر چه داده محورتر؛ گام‌های دقیق تری را در مسیر تحول دیجیتال برداشته است.

تحول دیجیتال زمانی محقق می‌شود که مهاجرت‌های پارادایمی روی دهد و مهاجرت‌های پارادایمی باید در هر سه ضلع مثلث افراد، فرآیند‌ها و تکنولوژی اتفاق بیفتد از طرفی بانک سپه با تعریف جدید نوآوری به دنبال پیوند مثلث مشتری، کانال و محصول است چرا که نوآوری در نحوه اتصال این سه گانه محقق می‌شود.

 

بانکی نوآور است که توانسته باشد مشتری، کانال و محصول را با کیفیتی متفاوت‌تر از گذشته به هم متصل و عرضه کند بنابراین اکوسیستم نوآوری نیز مستلزم بازتعریف است. در قانون جدید بانک مرکزی در زمینه تنظیم گری، برای تمام فعالان حوزه نوآوری باید‌ها و نباید‌هایی قید شده که بدون توجه به آن‌ها نمی‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

 

دکتر محمد ابوالحسنی معاون حقوقی بانک سپه در حاشیه مراسم رونمایی از سندراهبری حقوقی گفت: این سند با پیروی از سند تحول بانک سپه و به صورت تخصصی ذیل آن سند تهیه شده و برنامه‌های کوتاه مدت و میان مدت حقوقی بانک در سراسر کشور بر مبنای این سند تدوین و اجرا می‌شود.

کاهش ریسک‌های حقوقی با توسعه نقش پیشگیرانه، مدیریت سبد مطالبات بانک، حفظ حقوق ذینفعان با توسعه مدیریت دانش همگام با بانکداری دیجیتال، توسعه قانونمداری و ارتقاء رضایت ذینفعان و بسترسازی و توسعه نظام یکپارچه حقوقی از جمله استراتژی‌های کلان سند راهبری حقوقی بانک سپه به شمار می‌رود.

چابک سازی و عملیاتی کردن فرآیندها، مستندسازی، ایجاد و توسعه بستر فناوری در اتخاذ تصمیمات و اجرای آنها، ارتقاء سطح علمی و عملی تمامی کارشناسان و مدیران حقوقی ستاد و مناطق، کاهش دعاوی بانک و کاهش مطالبات غیرجاری و یکپارچگی اقدامات و فعالیت‌های حقوقی با بکارگیری فناوری‌های نوین نیز از اهداف استراتژیک سند راهبری بانک سپه است.

مراسم رونمایی از سند راهبری حقوقی بانک سپه روز دوشنبه بیست و پنجم دی ماه همزمان با جلسه هیات مدیره در محل ساختمان معاونت حقوقی برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 2 =

دکمه بازگشت به بالا