قیمت خودرو

ریزش قیمت‌ها در بازار

ریزش قیمت‌ها در بازار

قیمت خودرو امروز، 26 تیر 1402، در اکثر محصولات با کاهش همراه بود. در این بین چند مدل داخلی هم رشد یا ثبات قیمت را تجربه کردند.
امروز 26 تیر ماه نتوانست روند صعودی را که از روز گذشته آغار کرده بود، حفظ کند و کلیت بازار دچار ریزش شد.

کاهش چند درصدی قیمت‌ها اتفاق عجیبی نبود و انتظار می‌رفت که بازار از آغاز هفته تحرکاتی از خود نشان دهد.
در این میان، بازار خودروهای داخلی به دلیل حجم معاملات بالا، بیشترین تغییر و کاهش قیمت در محصولات را تجربه کرد.
اما در بازار خودروهای مونتاژی ، به‌رغم مخالفت رئیس دولت با بالارفتن قیمت‌های کارخانه که توسط شورای رقابت تعیین شده بود معدود خودروهایی مشاهده می‌شود که رشد قیمت داشته‌اند. البته روند کلی این بازار هم امروز نزولی است.

قیمت خودروهای داخلی
قیمت خودروهای داخلی در اکثر محصولات، کاهشی و در تعداد اندکی، با ثبات گزارش شد.

پراید 131 و پراید 111 به عنوان ارزان‌ترین خودروهای تولیدی شرکت سایپا پس از روزها مقاومت، توانایی نگه داشتن کانال موجود را از دست دادند و هر کدام 5 میلیون تومان نسبت به روز گذشته ارزان شدند. به این ترتیب پراید 131 به قیمت 115 میلیون و پراید 111 به قیمت 125 میلیون تومان معامله شد.

کوئیک S اتوماتیک نیز در رتبه دوم کاهش قیمت محصولات سایپا قرار می‌گیرد. این هاچ‌بک توانست با 4 میلیون تومان کاهش نسبت به روز گذشته، به نرخ 349 میلیون تومان خرید و فروش شود.

پژو پارس LX TU5 نیز جزو محصولات ایران خودرو با بیشترین کاهش قیمت به شمار می‌رود. این خودرو با 7 میلیون تومان کاهش نسبت به روز گذشته، به قیمت 611 میلیون تومان رسید.

تارا اتوماتیک اما رکورد دار بیشترین کاهش قیمت نسبت به روز گذشته بود. این سدان لوکس ایران خودرو با 13 میلیون تومان کاهش، به نرخ 804 میلیون تومان معامله شد. به این ترتیب یک قدم دیگر به کانال 800 میلیون تومان نزدیک‌تر شد.

قیمت خودروهای مونتاژی
جک J4 کرمان موتور که چند روزی هیچ تغییر قیمتی تجربه نکرده بود، امروز با 10 میلیون تومان افزایش به 760 میلیون تومان رسید. بنابراین احتمالاً این سدان اقتصادی مونتاژی قصد دارد خود را به کانال 800 میلیون تومانی برساند.

اس‌دبلیوام G01 با مدل 1401 سرانجام پس از هفته‌ها ثبات قیمتی، تنها در یک روز 50 میلیون تومان کاهش یافت و به نرخ یک میلیارد و 700 میلیون تومان رسید.

فیدلیتی پرایم پنج نفره که روز گذشته با 10 میلیون تومان افزایش قیمت همراه بود؛ امروز 20 میلیون تومان کاهش را تجربه کرد و روی کانال یک میلیارد و 600 میلیون تومان ثابت شد.

لاماری ایما از هفته گذشته با شیب اندکی درحال کاهش قیمت است. این کراس‌اوور مونتاژی که روز گذشته 30 میلیون تومان کاهش قیمت یافته بود، امروز 40 میلیون تومان دیگر کاهش تجربه کرد و به نرخ یک میلیارد و 910 میلیون تومان رسید. به این ترتیب لاماری ایما از ابتدای هفته گذشته تاکنون، 130 میلیون تومان کاهش قیمت داشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 6 =

دکمه بازگشت به بالا