سایر اخبار ویژه

اولین قطعات بومی در مجموعه فولاد خوزستان ساخته شده است(+فیلم)

اولین بار مثل آبگرم‌های مسی تولید شده است اولین قطعات در مجموعه فولاد خوزستان تولید شده است که مزایای آن هم برای صنعت هم برای فولاد و برای کشور دارد.

به گزارش کارویزیت به نقل از پول نیوز، مهندس امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در گفتگو با پول نیوز گفت: صنعت فولاد به عنوان یک صنعت ساز و به عنوان یک صنعت مادر و به عنوان یک صنعت پیشران در کشور نقش بسیار زیادی را در توسعه اقتصاد غیر نفتی کشور دارد.

وی گفت: شرایطی که در تحریم‌ها پیش آمد فرصتی بود برای ارتقا شرکت‌ها به سوی دانش بنیان و توان ساخت داخل است، تحریم‌ها باعث شد که در طی ۵ سال گذشته وابستگی ۲۵ درصدی نزدیک به ۱۷۰ دلار در هر تولید امروز به یک وابستگی ۶۰ دلاری به ازای هر تولید برسیم.

ابراهیمی عنوان کرد: در این مرحله ما اقدامات بسیار خوبی را در حوزه بومی‌سازی قطعات انجام می‌دهیم، گام بعدی بعد از تامین قطعات که داخل انجام می‌شود در شرکت‌های فولادی انجام شده و نتیجه این نمایشگاه‌ها در حوزه بومی‌سازی است.

مدیر عامل شرکت فولاد گفت: بحث دانش بنیان‌ها در کشور بسیار جدی است که نیاز‌های فناوری را از شرکت‌های دانش بنیان تامین می‌کنیم و تفاهم‌نامه‌هایی که در این نمایشگاه با شرکت‌های دانش بنیان امضا شد.

وی در ادامه گفت: در واقع نیاز‌های فناورانه بوده که در مجموعه‌های فولادی مورد نیاز بوده است و در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار گرفته است.

ابراهیمی گفت: امیدوار هستیم که کمتر از یک سال خروجی مناسبی را از شرکت‌های دانش بنیان داشته باشیم در طی سال گذشته خیلی از قطعات برای اولین بار مثل آبگرم‌های مسی تولید شده است اولین قطعات در مجموعه فولاد خوزستان تولید شده است که مزایای آن هم برای صنعت هم برای فولاد و برای کشور دارد.

وی در پایان گفت: این رابط دوجانبه‌ای که در صنعت فولاد ایجاد شده است نتیجه این همایش‌ها است و همچنان تداوم دارد و انشالله که خروجی خوبی را در پی داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − سه =

دکمه بازگشت به بالا